Telefon

+48 796 634 443

Email

sz.budnik@o2.pl

Godziny otwarcia

pon. - pt.: 8:00 - 18:30

Celem masażu jest ogólna poprawa stanu psychosomatycznego osoby masowanej. Ten naturalny zabieg znajduje zastosowanie w profilaktyce wielu chorób. Doświadczony masażysta może wykryć niektóre zmiany chorobowe w tkankach podskórnych jeszcze zanim objawy zaczną być odczuwalne przez pacjenta. Regularne korzystanie z zabiegów w ramach usług masaż Poznań wzmacnia układ odpornościowy i naturalne siły samoregulacji organizmu.

Przeczytaj również: Fizjoterapia dla seniorów

Dla kogo przeznaczony jest masaż Poznań?

Z usług wykwalifikowanego masażysty Szymona Budnika może korzystać każdy! Niezależnie od stanu zdrowia, wieku czy ogólnej kondycji fizycznej. Masaż może przynieść korzyści zdrowotne dla różnych grup ludzi i może być przydatny dla wielu osób w różnych sytuacjach. Oto kilka przykładów, kto może potrzebować masażu:

 1. Osoby z bólem pleców – np. masaż tkanek głębokich może pomóc w redukcji bólu pleców i zmniejszeniu napięcia mięśniowego.
 2. Osoby z napięciem mięśniowym – szczególnie masaż relaksacyjny może pomóc w rozluźnieniu spiętych mięśni i zmniejszeniu napięcia.
 3. Osoby zmagające się z napięciowym bólem głowy – masaż głowy i szyi może pomóc w redukcji bólu głowy.
 4. Osoby z problemami z krążeniem – masaż może pomóc w poprawie krążenia krwi i limfy, co może pomóc w redukcji obrzęków i zmęczenia.
 5. Sportowcy – masaż sportowy może pomóc w rozgrzaniu mięśni przed treningiem, zmniejszeniu ryzyka urazów, poprawie wydajności sportowej oraz przyspieszeniu procesu regeneracji po treningu.

Podsumowując, masaż może być korzystny dla różnych grup ludzi w różnych sytuacjach, a wybór odpowiedniego typu masażu zależy od indywidualnych potrzeb i celów. Masaż Poznań może pomóc w redukcji bólu, napięcia mięśniowego, stresu oraz poprawić krążenie krwi i limfy, co ma wpływ na ogólne zdrowie i samopoczucie.

Rodzaje masażu

Istnieje wiele różnych technik masażu, z których każda ma swoje zastosowanie i korzyści zdrowotne. Poniżej przedstawiam krótki opis kilku popularnych technik masażu:

 1. Masaż klasyczny (szwedzki) – to podstawowa technika masażu, która obejmuje różne techniki, takie jak ugniatanie, rozcieranie, głaskanie, wibracja i uderzenia. Masaż klasyczny działa na mięśnie, poprawia krążenie krwi i limfy oraz redukuje napięcie mięśniowe.
 2. Masaż głęboki – to technika masażu, która skupia się na głębszych warstwach mięśni, ścięgien i więzadeł. Masaż głęboki może pomóc w leczeniu urazów sportowych i chorób przewlekłych.
 3. Masaż punktów spustowych – to technika masażu, która koncentruje się na określonych punktach w ciele, zwanych punktami spustowymi. Masaż punktów spustowych ma na celu redukcję bólu i napięcia mięśniowego.
 4. Masaż tajski – to technika masażu, która łączy elementy akupresury, jogi i stretching’u. Masaż tajski działa na ciało i umysł, poprawia elastyczność mięśni i redukuje napięcie.
 5. Masaż sportowy – to technika masażu, która skupia się na leczeniu urazów sportowych i poprawie wydajności sportowej. Masaż sportowy może pomóc w rozgrzaniu mięśni przed treningiem, redukcji bólu i przyspieszeniu procesu regeneracji po treningu.
 6. Masaż relaksacyjny – to technika masażu, która ma na celu redukcję stresu i napięcia. Masaż relaksacyjny obejmuje techniki takie jak głaskanie, rozcieranie i delikatne ugniatanie mięśni.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *