Telefon

+48 796 634 443

Email

sz.budnik@o2.pl

Godziny otwarcia

pon. - pt.: 8:00 - 18:30

Masaż jest doskonałym i wyjątkowym sposobem na okazanie miłości waszemu dziecku.

Dzieci i niemowlęta poddawane systematycznym masażom są mniej podatne na występowanie dolegliwości oraz infekcji, w lepszym stopniu rozwija się u nich koordynacja ruchowa. Masaż działa również uspokajająco, pomaga w zaśnięciu, ma wpływ na cały organizm jak w przypadku ludzi dorosłych.

Z okazji dzisiejszego święta proponuję Wszystkim zapoznanie się z tą jakże przyjemną formą pogłębiania więzi rodziców z dzieckiem.

 1. Połóż dziecko na swoich nogach, zwrócone twarzą do ciebie, w dłoniach ogrzej odrobinę olejku, łagodnie połóż palce na czole dziecka i rozprowadź olejek w dół policzków do podbródka, szyi, na barki, dalej delikatnie rozprowadź olejek z tułowia na stopy.
 2. Połóż dłonie na klatce piersiowej dziecka i przesuwaj je od środka na zewnątrz, równolegle do barków.
 3. Obejmij palcami ramię dziecka i dłońmi podążającymi jedna za drugą gładź w dół ramię aż do dłoni, masuj też wnętrze dłoni i wokół niej, następnie przejdź na drugą rączkę.
 4. Delikatnym ruchem dłoni, poruszającymi się na przemian w dół jedna za drugą masuj od środka klatki piersiowej do szczytu brzucha.
 5. W dalszym ciągu przesuwając jedną dłoń za drugą masuj żołądek w kierunku zgodnym z ruchem wskazówek zegara, możesz ten ruch wykonywać na całym brzuszku maluszka, wykonując tzw. kierownicę, pamiętaj o kierunku!
 6. Obejmij dłonią udo dziecka i ruchem (oczywiście delikatnym) posuwistym kieruj się w stronę stopy, przesuń dłoń po stopie i pociągnij za palce, kiedy jedną ręką trzymasz stópkę dziecka, druga dłoń niech już zacznie obejmować udo od nowa, dalej wykonaj te ruchy na drugiej nóżce. Przegłaskaj ciało swojego bobasa ruchami pełnymi miłości.
 7. Obróć dziecko na brzuch, ułóż dłonie na pupą dziecka, i wykonaj głaskanie w górę, do barków i na ramiona.
 8. Łagodnym ruchem chwyć mięśnie barków między palcami i kciukami, zaczynając od szyi schodząc w stronę ramion (wystarczy do stawów barkowych).
 9. Obejmij palcami ramiona dziecka i gładź je oraz ściskaj, przesuwając się w stronę dłoni, nie unoś rąk dziecka, żeby nie straciło równowagi.
 10. Wróć na szczyt pleców, dłonie ułóż prostopadle i przesuwaj je w dół jedna za drugą do pośladków.
 11. Obejmij dłońmi tułów dziecka i kciukami położonymi po obu stronach kręgosłupa masuj po woli w górę aż do szyi, mogą to być ruchy jednostajne lub okrężne.
 12. Rozłożonymi palcami ułożonymi na dolnej części kręgosłupa masuj dziecko w dół do i po pośladkach, obejmij palcami uda i posuwając ręce wykonaj delikatne ściskanie całych nóżek, aż do kostek, stopy obejmij palcami, lekko je unieś i wykonaj delikatne głaskanie stópek.

Zakończ masaż łagodnie ściskając każdy palec nogi. Każdy ruch powtarzaj kilka razy, nawet 8 – 9 razy, ważne żeby masaż nie trwał zbyt długo, może to niecierpliwić waszego malucha. Czas masażu około 10 – 15 min. Po zakończeniu masażu owiń dziecko w ciepły ręcznik lub kocyk i przytul do siebie. Masaż można wykonywać nawet na niemowlęciu, które ukończyło 2.tydz. życia, najlepszą porą będzie wieczór, zaraz po kąpieli.

Życzę niezapomnianych wrażeń.

Zapoznaj się z ofertą w ramach usług Masaż Poznań i Fizjoterapia Poznań.