Telefon

+48 796 634 443

Email

sz.budnik@o2.pl

Godziny otwarcia

pon. - pt.: 8:00 - 18:30

Doświadczyłeś bolesności pleców, głowy. karku? Zmagasz się z bólami szyi i sztywnością karku? A może jesteś po przebytym urazie lub chorobie? Jeśli tak, to prawdopodobnie Twoje ciało potrzebuje masażu! Większość z nas nie zdaje sobie sprawy z tego, jak wielkie napięcie występuje w ciele, dopóki nie zdecyduje się na masaż. Zdrowe ciało powinno czuć się zrelaksowane po sesji masażu z doświadczonym masażystą lub fizjoterapeutą. Dzięki doświadczeniu i wiedzy, mają oni świadomość, nad którymi obszarami należy pracować w pierwszej kolejności, aby skutecznie złagodzić napięcie mięśni spowodowane stresem lub kontuzjami. Przeczytaj niniejszy artykuł, aby dowiedzieć się więcej.

Skontaktuj się, by umówić się na masaż, który będzie dostosowany do Twoich potrzeb.

Masaż, czyli co?

Masaż jest prawdopodobnie jedną z najstarszych tradycji leczniczych. Wiele starożytnych ludów – w tym starożytni Grecy, Egipcjanie, Chińczycy i Hindusi – było przekonanych o leczniczych właściwościach masażu i stosowało go w leczeniu rozmaitych dolegliwości.

Terapia masażem to praktyka ugniatania lub manipulowania mięśniami i innymi tkankami miękkimi osoby w celu poprawy jej samopoczucia lub zdrowia. Jest to forma terapii manualnej, która obejmuje trzymanie, poruszanie i wywieranie nacisku na mięśnie, ścięgna, więzadła i powięź. Termin „terapia masażem” jest używany do opisania szerokiej gamy technik, które różnią się sposobem stosowania dotyku, nacisku i intensywności leczenia.

Czas na masaż!

Masaż Poznań może pomóc ciału wyleczyć się po urazach, operacjach lub stresie. Sesje masażu przynoszą największe korzyści, gdy są wykonywane regularnie, aż do całkowitego wyeliminowania problemu. Podczas gdy niektóre urazy mogą wymagać operacji, większość leczy się później ćwiczeniami fizjoterapeutycznymi. Masażyści mogą również pomóc w szybszym powrocie do zdrowia po kontuzjach. Stosując terapię masażu w celu drenażu obrzęków i złagodzenia bólu. Używają rąk do wywierania ukierunkowanego nacisku na powierzchnię skóry, co pomaga zwiększyć przepływ krwi. To z kolei odgrywa istotną rolę w przyspieszeniu procesu gojenia.

Twoje ciało sygnalizuje Ci potrzebę masażu

Ludzkie ciało nie jest zaprojektowane tak, aby było statyczne. Nasze mięśnie potrzebują ruchu i uwagi, podobnie jak części naszego ciała, z których korzystamy częściej, dlatego tak ważne jest, aby były aktywne dzięki zabiegom masażu! Skorzystaj z masażu jeśli:

  • Cierpisz na bóle głowy. Masaż to jeden z najlepszych sposobów na rozładowanie stresu i napięcia w organizmie. Kiedy odczuwasz bóle mięśni w okolicach ramion lub pleców. Zaczyna się od delikatnego dotyku, który uwalnia negatywne emocje, zanim przejdzie w górę w kierunku głowy. Masaże mogą znacznie złagodzić bóle głowy spowodowane przewlekłym bólem i innymi problemami zdrowotnymi, takimi jak bezsenność spowodowana słabym krążeniem.
  • Masz problemy ze snem. Terapia masażem jest odpowiednia dla mięśni oraz zdrowia serca i naczyń krwionośnych. Badania pokazują, że osoby z problemami ze snem mogą być bardziej narażone na chorobę taką jak udar mózgu lub cukrzyca w przyszłości. Regularny masaż może pomóc w promowaniu lepszych nawyków, jeśli chodzi o godziny pracy – będziesz potrzebować czegoś relaksującego również przed snem.
  • Masz problemy z krążeniem krwi. Masaż to doskonały sposób na promowanie zdrowego krążenia i zmniejszenie bólu. Osoby z opuchniętymi kostkami często odczuwają ulgę podczas regularnego masażu. Kobiety w ciąży również odnoszą duże korzyści z tych sesji, ponieważ regularne dotykanie własnego ciała elastycznym materiałem pomoże zapobiegać obrzękowi limfatycznemu w późniejszym okresie ciąży. Zarówno osoby starsze, jak i osoby nieaktywne mogą korzystać z masaży, ponieważ pozwala im to na poruszanie krwi, co przyczynia się do wyleczenia wszelkich bólów, które mogły odczuwać z powodu braku ruchu.
  • Masz blizny. Masaż może pomóc wygładzić tkankę bliznowatą, utrzymując ją zdrową i bardziej elastyczną. Czyni to poprzez mikrouszkodzenia we włóknach mięśniowych podczas ćwiczeń lub ciężkiej pracy.
  • Nie możesz uzyskać pełnego zakresu ruchu. Jednym z najlepszych sposobów na utrzymanie zdrowych mięśni jest ich masowanie. Terapia masażem może pomóc uwolnić napięte, zestresowane włókna mięśniowe. Ponadto promować przepływ krwi w okolicy, zwiększając również zakres ruchu we wszystkich dotkniętych obszarach!

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *